I morgen holder Bjørn Tscherning Hjulstad og jeg frokostseminar om overvåking og måling av sosiale medier. Her er en liten oversikt over det vi kommer til å snakke om.
Overvåking i sosiale medier
Enten du er en liten bedrift med få kunder eller en global merkevareannonsør bør du sette opp lytteposter i sosiale medier. Vi vil si litt om hvorfor dette bør gjøres, og hvordan . Overvåkingen er først og fremst viktig for å identifisere hvem som snakker om deg eller temaer som relateres til ditt virksomhetsområde, hvor de snakker og hva de er opptatt av. Vi sier også litt hva du kan bruke informasjonen til å styre omdømme og styrke merkevaren.
Webanalyse og sosiale medier
Mange tiltak i sosiale medier måles gjennom bruk av ulike verktøyer for webanalyse. Grunnen til dette er enkel: sosiale medier leder brukere til nettsteder. Det betyr at du har mer kontroll over hva som skjer og kan lettere måle konkret effekt av tiltakene og regne ut ROI for tiltakene. Vi vil snakke litt om hvordan du oppnår enda mer kontroll i webanalysen:
- Eksempel med merking av Twitter i Google Analytics
- Eksempel med å lage egne profiler og segmenter for sosiale medier
- Eksempel med å tagge forskjellige typer handlingsutløsere Facebook-page
Hva mer?
Siden sosiale medier er et relativt nytt fagfelt er det slik at veien blir litt til mens man går. Og for dette foredraget er det åpenbart at vi ikke kan ha alle svarene, spesielt siden vi ikke en gang har alle spørsmålene. Så hvis dere har noen emner dere ønsker å få belyst eller konkrete spørsmål dere vil ha besvart, er det bare å fyre løs i kommentarfeltet så svarer vi etter beste evne.
Ekstra frokostseminar 6 mai
På grunn av at frokostseminaret i morgen ble så tidlig fullbooket har vi valgt å sette opp et ekstra seminar 6 mai. Der er det fremdeles noen plasser igjen. Meld deg på i dag.




6 kommentarer
Jan-Henrik Kulberg
18.03.2010 | 14:48
Hei, takk for inspirerende og lærerikt frokostseminar!
Henriette Hedløv
18.03.2010 | 15:35
Jeg er glad for at du er fornøyd
Vi kommer til å gjøre noen forbedringer til neste gang. Hva bør det være, synes du? Hva bør vi fokusere mer/mindre på?
Jan-Henrik Kulberg
19.03.2010 | 09:15
Hei, utfordringen med sånne frokostseminarer er jo at det er forholdsvis liten tid til disp. Selv måtte jeg løpe før siste del var ferdig, for å rekke toget.
Jeg fikk flere a-ha opplevelser underveis, og synes jeg fikk med meg flere verktøy tilbake. Samtidig ble jeg sittende med følelsen av at det var mye i spesielt siste del som gikk litt for fort for meg, og at det egentlig var liten vits i å notere, fordi jeg ikke fikk med meg detaljene likevel. Når det er sagt, så var det likevel bevisstgjørende å høre om mulighetene for sporing og analyse som Hjulstad snakket om. Mye som jeg ikke var klar over, og som nok kunne være smart for oss å utforske etterhvert. Poenget er vel uansett ikke å gjøre oss utlærte
. Men siden dere hadde såpass mye på hjertet, kunne det kanskje vært en tanke enten å delt opp i to forskjellige seminarer – evt. utvidet tiden?
Henriette Hedløv
21.03.2010 | 20:09
Takk for gode tilbakemeldinger
Bjørn Tscherning Hjulstad
23.03.2010 | 10:16
Hei Jan-Henrik!
Hyggelig å høre at du synes at foredraget var interesssant og bevisstgjørende. Jeg ser at det blir litt mye informasjon på kort tid, så takk for innspill om å dele i to. Vi kommer i første omgang til å jobbe med å knyttet stoffet (enda) tettere sammen og i tillegg korte det inn litt. Så får vi se om det fungerer på det neste kommende seminaret 6. mai
Jan-Henrik Kulberg
23.03.2010 | 13:00
Hei Bjørn, takk for tilbakemelding
som nevnt over, det var absolutt interessant og vel verdt tiden. for min egen del kunne jeg gjerne hørt på dere hele formiddagen.